Історія оркестру

Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр — професійний колектив, який створений у 1993 році.

В різні роки становлення та діяльності колективу посаду головного диригента обіймали: Анатолій Слюсар, Василь Станко, Володимир Боруцький. Чимало зусиль щодо організації концертної діяльності доклали адміністратор Григорій Парпаліс та директор — розпорядник Анатолій Миколайчук.

На теперішній час директором-художнім керівником оркестру є Тарас Безнюк.

Репертуар колективу досить широкий та різноманітний, нараховує понад 1000 творів різного ступеню складності: від обробок народних мелодій та стройових маршів до оперних увертюр, складних творів класичної української та світової музики, джазових композицій.

Оркестр має багату творчу біографію: є дипломантом та лауреатом чисельних мистецьких конкурсів та фестивалів, учасником свят та урочистостей, зокрема: міжнародного конкурсу духової музики “Сурми-97” (м. Рівне), міжнародного фестивалю духових оркестрів “Трускавець представляє” (м. Трускавець, 2000 р.), фестивалю на честь 10-річчя поріднених міст (м. Чеханов, Польща, 2007 р.), міжнародного фестивалю духових оркестрів країн Європи (м.Гравелін, м. Сомюр, Франція, 2008, 2011 рр.), міжнародного фестивалю духових оркестрів (м. Свеце, Польща, 2013 р.).

Оркестр є засновником відкритих фестивалів: духових оркестрів “Проскурівське дефіле” та джазової музики “Джаз-фест Поділля”, які з 2005 року проходять у м. Хмельницькому.

У 2010 році при оркестрі створено перший в Україні колектив мажореток “Альфа” під керівництвом Олександра Мильнікова, що дало новий поштовх для подальшого розвитку колективу, активізації концертно-гастрольної діяльності як в Україні, так і за її межами.

Естрадно-духовий оркестр має постійні сольні програми в концертних залах та на літніх майданчиках міста, проводить власний абонемент концертів для школярів та студентів м. Хмельницького.

На сьогодні Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр перебуває в постійному пошуку власного виконавського обличчя. Це колектив, який впевнено прокладає свою дорогу у мистецтві, вірить у гарну перспективу на майбутнє, та має надію на підтримку широкого кола шанувальників духової музики...

http://joomlarulit.com/